статьи

Хвиля нападів на українських журналістів 2020 (ч.1)

Свобода слова в Україні

Статья. Свобода слова в Україні

В квітні-травні 2020 року Україною прокотилася хвиля нападів на українських журналістів. Найцікавіше, що б'ють та залякують працівників ЗМІ люди, які повинні нас захищати - правоохоронці. Починаємо друкувати серію матеріалів про свавілля людей у погонах. Сьогодні - перша частина цієї серії.

2-го травня цього року від рук київських поліцейських постраждав журналіст, шеф-редактор новин вебсайту delo.ua Денис Ялухін. Правоохоронці жорстоко побили Ялухіна та протримали в кайданках близько трьох годин. В результаті, у журналіста - струс мозку. Причому, журналіст викликав співробітників МВС в іншій справі. Однак, дізнавшись про професію Ялухіна, в бік журналіста посипалися численні образи. Потім, правоохоронці його били та насміхалися над ним.
 
Сам Денис Ялухін написав у соцмережі Фейсбук наступне: "Я викликав їх (поліцію) на місце злочину, однак сам став їх жертвою... Зараз як я бачу, в поліцейському середовищі модно бити журналістів... Упивалися своєю безнаказаністю. Били кулаками та ногами - по голові, по корпусу, під дих ... Камери вони періодично вимикали і навіть бравували цим ... Навіть адвокату мені довелося дзвонити з закутими за спиною руками ... Одним словом, розважив "панів поліцейських". Задовольнив їх садистський жилку. Відпустили через три години на іншому кінці Києва - і на тому спасибі." Ялухін каже, що вже знайшов адвоката та збирається домагатися справедливості.
 
29-го квітня цього року на журналіста hromadske Богдана Кутепова при виконанні службових обов'язків напали поліцейські. Кутепов вів пряму трансляцію з акції протесту підприємців проти карантину. Страйк проходив біля Кабінету Міністрів. Поліція побила журналіста та зламала його техніку. Офіційна причина дій правохоронців - журналіст стояв на газоні, а цього робити не можна було.
 
Конфлікт між Кутеповим та правоохоронцями почався з того, що поліція наказала знімальній групі залишити місце зйомки. Мовляв, вони стоять "на зеленій зоні". Богдан Кутепов пояснив, що це службова необхідність знімати страйк саме з цього місця, бо так найкраще видно протест. У відповідь, правоохоронці назвали його "клоуном". Журналіст уже написав заяву про вчинення злочину, а саме - перешкоджання професійній діяльності журналіста. Національна поліція пообіцяла провести внутрішнє розслідування. Однак нонсенс у тому, що скаржитися на дії поліції, доводиться тій же поліції!
 
За журналіста Богдана Кутепова заступилося посольство США в Україні. Представники посольства у мережі Твіттер написали: "Ми раді бачити повідомлення про те, що Національна поліція відкрила внутрішнє розслідування відносно поводження з українським журналістом під час протесту сьогодні. Репортажі незалежних медіа грають важливу роль в українській демократії."
 
Продовження читайте у наступному матеріалі "Хвиля нападів на українських журналістів 2020 (ч.2)".


читайте также:
Статья. Розбився літак під Чугуєвом, авіакатастрофа АН-26
Трагедія АН-26: 26 льотчиків загинули
Статья. Журналіст Катерина Сергацкова, погрози, свобода слова в Україні
Спекотне літо 2020: напади на українських журналістів-3
Статья. Підпал автомобіля Схем, прослуховування журналіста Михайла Ткача
Спекотне літо 2020: напади на українських журналістів-2
Статья. Свобода слова в Україні
Спекотне літо 2020: напади на українських журналістів
Статья. Акція протесту, вбивство журналіста Павла Шеремета
200 днів брехні


Поделиться:  
Опубликовать ВКонтакте Опубликовать в Одноклассниках Опубликовать в Facebook Опубликовать в Twitter
Группы:  
Группа ВКонтакте Группа в Одноклассниках Канал на YouTube

категория: