статьи

Хвиля нападів на українських журналістів 2020 (ч.1)

Свобода слова в Україні

Статья. Свобода слова в Україні

В квітні-травні 2020 року Україною прокотилася хвиля нападів на українських журналістів. Найцікавіше, що б'ють та залякують працівників ЗМІ люди, які повинні нас захищати - правоохоронці. Починаємо друкувати серію матеріалів про свавілля людей у погонах. Сьогодні - перша частина цієї серії.

2-го травня цього року від рук київських поліцейських постраждав журналіст, шеф-редактор новин вебсайту delo.ua Денис Ялухін. Правоохоронці жорстоко побили Ялухіна та протримали в кайданках близько трьох годин. В результаті, у журналіста - струс мозку. Причому, журналіст викликав співробітників МВС в іншій справі. Однак, дізнавшись про професію Ялухіна, в бік журналіста посипалися численні образи. Потім, правоохоронці його били та насміхалися над ним.
 
Сам Денис Ялухін написав у соцмережі Фейсбук наступне: "Я викликав їх (поліцію) на місце злочину, однак сам став їх жертвою... Зараз як я бачу, в поліцейському середовищі модно бити журналістів... Упивалися своєю безнаказаністю. Били кулаками та ногами - по голові, по корпусу, під дих ... Камери вони періодично вимикали і навіть бравували цим ... Навіть адвокату мені довелося дзвонити з закутими за спиною руками ... Одним словом, розважив "панів поліцейських". Задовольнив їх садистський жилку. Відпустили через три години на іншому кінці Києва - і на тому спасибі." Ялухін каже, що вже знайшов адвоката та збирається домагатися справедливості.
 
29-го квітня цього року на журналіста hromadske Богдана Кутепова при виконанні службових обов'язків напали поліцейські. Кутепов вів пряму трансляцію з акції протесту підприємців проти карантину. Страйк проходив біля Кабінету Міністрів. Поліція побила журналіста та зламала його техніку. Офіційна причина дій правохоронців - журналіст стояв на газоні, а цього робити не можна було.
 
Конфлікт між Кутеповим та правоохоронцями почався з того, що поліція наказала знімальній групі залишити місце зйомки. Мовляв, вони стоять "на зеленій зоні". Богдан Кутепов пояснив, що це службова необхідність знімати страйк саме з цього місця, бо так найкраще видно протест. У відповідь, правоохоронці назвали його "клоуном". Журналіст уже написав заяву про вчинення злочину, а саме - перешкоджання професійній діяльності журналіста. Національна поліція пообіцяла провести внутрішнє розслідування. Однак нонсенс у тому, що скаржитися на дії поліції, доводиться тій же поліції!
 
За журналіста Богдана Кутепова заступилося посольство США в Україні. Представники посольства у мережі Твіттер написали: "Ми раді бачити повідомлення про те, що Національна поліція відкрила внутрішнє розслідування відносно поводження з українським журналістом під час протесту сьогодні. Репортажі незалежних медіа грають важливу роль в українській демократії."
 
Продовження читайте у наступному матеріалі "Хвиля нападів на українських журналістів 2020 (ч.2)".


читайте также:
Статья. Протест під Офісом Президента України
Погроми на Банковій та хто за цим стоїть?
Статья. Санкції РНБО проти голови ОПЗЖ Віктора Медведчука та його дружини Оксани Марченко
Україна ввела санкції проти Медведчука та Марченко
Статья. Указ Зеленського про санкції проти депутата ОПЗЖ Козака і телеканалів Медведчука
Україна бере прозахідний курс - закриті канали Медведчука
Статья. Ковід 19, лікування в Україні, українська медицина
Країна без медицини
Статья. 2 листопада, День боротьби з безкарністю за злочини проти журналістів
Бути журналістом небезпечно як військовим


Поделиться:  
Опубликовать ВКонтакте Опубликовать в Facebook
Группы:  
Группа ВКонтакте Канал на YouTube

категория: