статьи

Що найбільше загрожує свободі слова в Україні

Свобода слова, Україна, 2019

Статья. Свобода слова, Україна, 2019

Незважаючи на те, що незалежній Україні вже 28 років, досягти свободи слова нашій країні так і не вдалося. Численні світові та українські дослідження та опитування вважають свободу слова в Україні частковою або обмеженою. Оскільки, журналістам продовжують погрожувати, працівників ЗМІ та їхні родини залякують, нерідко журналістів б'ють або вбивають. Говорити правду в Україні до цих пір - небезпечно.

20-го червня 2019-го року Фонд Демократичні Ініціативи імені Ілька Кучеріва оприлюднив нове дослідження щодо рівня свободи слова в Україні. В ньому взяло участь 127 журналістів. Висновки невтішні - майже усі українські журналісти стикалися з порушеннями свободи слова. Особливо тисне на майстів пера цензура власників ЗМІ. "94% опитаних говорять, що основним типом в цензурі виступають обмеження з боку власників ЗМІ", - повідомляють соціологи.
 
Якщо ж журналіст в Україні відмовляється робити матеріал під необхідним політичним кутом, часто він стикається з:
- поясненням, що така позиція найбільш популярна в суспільстві
- поясненням, що це в інтересах України
- поясненням, що така позиція необхідна через війну в країні
- погроза фінансовими проблемами чи звільненням з роботи
- спроби підкупу
- фізичні погрози або загрози життю.
 
78 % працівників українських ЗМІ зіткнулися з відмовою посадових осіб у наданні журналістам та громадськості суспільно-важливої інформації. 42 % журналістів мають болючий досвід цензурування вже готових матеріалів або ж взагалі стикалися з забороною оприлюднення підготованих телевізійних сюжетів, матеріалів для друкованих та Інтернет видань. 38 % працівників ЗМІ змушували писати замовні матеріали з завідомо неправдивою інформацією з метою звести наклеп чи дискредитувати конкретну особу. 
 
Кожного 5-го українського журналіста переслідували. Проти кожного 8-го працівника ЗМІ відкривали кримінальне провадження внаслідок журналістської діяльності. Кожен 17-й засіб масової інформації був закритий через висвітлення гострої інформації.
 
41% опитаних журналістів вважають загрозою фізичні напади через свою професійну діяльність. Близько третини бояться за власну безпеку, а більше 43% отримували погрози на свою адресу. Журналістам погрожують як політики, представники органів влади, громадські активісти, бізнесмени, криміналітет, так і невідомі.
 
Це соціологічне опитування проводилось з 30-го травня по 14-те червня 2019-го року на замовлення Центру прав людини "ZMINA" за підтримки Freedom House в Україні.


читайте также:
Статья. Протест під Офісом Президента України
Погроми на Банковій та хто за цим стоїть?
Статья. Санкції РНБО проти голови ОПЗЖ Віктора Медведчука та його дружини Оксани Марченко
Україна ввела санкції проти Медведчука та Марченко
Статья. Указ Зеленського про санкції проти депутата ОПЗЖ Козака і телеканалів Медведчука
Україна бере прозахідний курс - закриті канали Медведчука
Статья. Ковід 19, лікування в Україні, українська медицина
Країна без медицини
Статья. 2 листопада, День боротьби з безкарністю за злочини проти журналістів
Бути журналістом небезпечно як військовим


Поделиться:  
Опубликовать ВКонтакте Опубликовать в Facebook
Группы:  
Группа ВКонтакте Канал на YouTube

категория: