статьи

СБУ затримала журналіста Коцабу

СБУ, Коцаба, свобода слова, звинувачення у державній зраді

Статья. СБУ, Коцаба, свобода слова, звинувачення у державній зраді

Служба Безпеки України затримала журналіста та блогера Руслана Коцабу. Сталося це 8 лютого цього року. Журналіста звинувачують у державній зраді, на додачу — ще й в ухиленні від мобілізації. Приводом для затримання Коцаби співробітниками СБУ стало відео в мережі Ютуб, відзняте на побутову камеру. Викладене це відео було ще влітку 2014-го року.

У відеозверненні Руслан Коцаба критикує політику Петра Порошенка та говорить, що готовий йти захищати Україну лише коли буде введений військовий стан. Мобілізацію ж мирних жителів до служби в зоні АТО, Коцаба називає незаконною, адже це суперечить законодаству України.
 
Служба Безпеки України затримала журналіста на 36 годин — до проведення суду. Івано-Франківський міський суд вирішив тримати Коцабу під вартою ще 60 днів, поки триватиме слідство.
 
Сам Руслан Коцаба зі звинуваченнями не погодився. Коментуючу своє затримання та власне суд, журналіст та блогер сказав, що дії влади нагадують йому часи Сталіна. Коли свободи слова немає взагалі. Людина не може вільно висловлювати свої думки, навіть за допомогою соціальних ресурсів, таких як Ютуб. Адже він лише висловив свою думку щодо мобілізації і вказав на її незаконність, без введення воєнного стану. За словами Коцаби, в цьому немає жодного натяку на державну зраду.
 
В свою чергу, 11 лютого Петро Порошенко прокоментував не лише затримання Руслана Коцаби. Президент поточнив, що СБУ затримала ще 19 людей, які проводили активну інформаційну кампанію проти мобілізації в Україні. Повідомляє інтернет-видання «Українська правда».
 
Затриманих звинувачують у критиці мобілізації. Петро Порошенко, Президент України: "СБУ вже виявила кубло, звідки генерувалася антиукраїнська активність і на сьогоднішніх день вже взяті за одне місце 19 активних критиків мобілізації. Були долучені журналісти – так звані журналісти і громадські діячі – так звані громадські діячі, які є такою самою загрозою, як і ворог на фронті і боротися з ним будемо так само ефективно". Також Петро Порошенко підкреслив, що такі дії влади ніяк не порушують свободу слова та демократію в країні.


читайте также:
Статья. Люди року, 2018, Time, журналісти
Time назвав "людьми року" багато журналістів
Статья. Свобода слова, 2018
2018 рік став найнебезпечнішим для журналістів за останнє десятиліття
Статья. Західні ЗМІ, воєнний стан, Україна, 2018
Реакція західних ЗМІ на воєнний стан в Україні
Статья. Воєнний стан, 26 листопада 2018
В Україні запроваджено воєнний стан
Статья. Воєнний стан, РНБО, Порошенко
Президент Порошенко підтримав воєнний стан


Поделиться:  
Опубликовать ВКонтакте Опубликовать в Одноклассниках Опубликовать в Facebook Опубликовать в Twitter
Группы:  
Группа ВКонтакте Группа в Одноклассниках Канал на YouTube

категория: