статьи

Журналісти оприлюднили власне розслідування вбивства Шеремета

Павло Шеремет, вбивство, журналістське розслідування

Статья. Павло Шеремет, вбивство, журналістське розслідування

Українські журналісти Громадського телебачення з проекту "Слідство.Інфо" та їхні колеги з міжнародної мережі OCCRP паралельно з правоохоронними органами провели власне розслідування вбивства журналіста Павла Шеремета. На основі знайденого, зняли фільм та 10-го травня 2017 презентували його для громадськості. У своєму журналістському розслідуванні, колеги Шеремета, прийшли до шокуючих висновків. В ніч перед убивством Павла, коли під авто журналіста невідома жінка закладала вибухівку, поряд у припаркованому автомобілі знаходився чинний чи колишній працівник Служби Безпеки України.

20-го липня 2016 року вбили журналіста Павла Шеремета. Його підірвали у авто в центрі Києва. Він встиг попрацювати у трьох країнах - Білорусі, Росії та Україні і завжди критикував владу. Свого часу, Шеремета ув'язнювали на 3 місяці за політичні погляди у рідній Білорусі, звідки він родом. Не витримав журналіст і російської цензури, перебрався до начебто демократичної України. Однак саме тут його спіткало найжорстокіше покарання за те, що говорив і писав правду.
 
Хоча сам Павло Шеремет вважав, що саме в Києві, він почувається в безпеці. В інтерв'ю для одного з телеканалів з 2012-му році, журналіст Павло Шеремет сказав: "Чи відчуваю я себе тут у якійсь небезпеці? - Ні, звичайно".
 
Одразу після гучного вбивства прозвучало чимало гучних заяв від української влади. Президент України Петро Порошенко пообіцяв знайти та покарати вбивць: "В Києві відбувся жахливий злочин. Вбито брутально відомого журналіста. Я вимагаю створення оперативної групи."
 
Також Президент доручив керувати розслідуванням особисто голові Національної поліції України Хатії Деканоїдзе. Остання, в свою чергу, наголосила, що для неї та для всієї української поліції - знайти вбивць - це справа честі: "Я переконана, що версія буде. Тому що це дуже важлива справа честі для Поліції України, зараз ось, відкрити цю справу."
 
Колеги убитого Шеремета скептично ставляться до офіційного розслідування. Не чекаючи висновків правоохоронців, колеги убитого, самі почали робити власне розслідування. Передивилися сотні годин відео з камер відеоспостереження в будинках навколо вибуху. Дослідили, що вибухівку під машину Шеремета заклала жінка, у супроводі чоловіка. Також стало відомо, що під час закладення вибухівки, поряд чергували дві машини, в одній із яких був чинний або колишній працівник Служби Безпеки України Ігор Устименко. Так, вдалося з'ясувати, що принаймні у 2014-му році, Устименко працював у головній спецслужбі країни. А це говорить про можливу причетність до справи СБУ.
 
З моменту вбивства пройшло 10 місяців. Офіційне розслідування йде вкрай повільно. Більшість свідків не ідентифіковано, важливе відео не переглянуте або не взяте до уваги. Людина, яка перебувала на місці злочину, яка пов'язана з українськими спецслужбами, не допитана.
 
Усі ці факти та відверто дивна поведінка української влади та правоохоронців, наштовхують на невтішні висновки. Спочатку, українська верхівка наробила гучних заяв, що розкриття цього вбивства - це справа честі. Згодом, справу забули, наче людини й не було.
 
Севгіль Мусаєва-Боровик, головний редактор Української Правди: "Тут навіть не потрібно інформувати про хід справи, але треба високопосадовцям постійно про це говорити. Тому що була історія з Гонгадзе 16 років тому. / Але якщо це справа гідності, то керівник Національної поліції, або Президент, або Генеральний прокурор, вони мають щодня говорити про це! Щодня!"
 
Однак, журналісти Української Правди дізналися про стеження за ними ще за кілька місяців до вбивства Шеремета. У березні до Української Правди, надіслали підозрілий конверт, у якому були докази стеження.
 
Севгіль Мусаєва-Боровик, головний редактор Української Правди: "Це сталося у березні. Я прийшла на роботу і Олена передала мені цей конверт, на якому було написано від руки "для Олени Притули" і сказала: "Подивись!" Їй щойно передали цей конверт, буквально, за декілька хвилин. Коли ми почали вивчати ці документи, власне, стало зрозуміло, що хтось слідкує за роботою Української Правди і слідкує достатньо уважно, оскільки... Вони були і про ті теми, які ми так і не встигли зробити."
 
Однією з тем, про які йшлося у сумнозвісному конверті, було вказане журналістське розслідування, яке робила Українська правда, стосовно Президента України та його оточення під робочою назвою "Яструби: боротьба за вуха Порошенка". Мовляв, у вказаному матеріалі Українська правда планує оприлюднити інформацію відносно осіб, які мають вплив на главу держави в контексті прийняття відповідних рішень (призначення на посади, розподіл сфер впливу), а також осіб, які такий вплив втратили.
 
Хто передав конверт до редакції достеменно невідомо, однак, журналісти з досвідом вже, м'яко кажучи, здогадуються.
 
Севгіль Мусаєва-Боровик, головний редактор Української Правди: "Моя власна думка, що це робила Служба Безпеки України. Джерела мої, які працюють навколо Адміністрації Президента, а також у правоохоронних органах кажуть, що ці неетичні записки, які готує Служба Безпеки України."
 
Також сам Павло Шеремет разом із цивільною дружиною Оленою Притулою, незадовго до вбивства журналіста, бачили що за їхнім авто, часто їздить та паркується поряд червона ДЕУ. 
 
8-го лютого 2017-го року Міністр Внутрішніх Справ України Арсен Аваков дав прес-конференцію, на якій оприлюднив мотив вбивства Павла Шеремета.
 
Арсен Аваков, Міністр МВС України: "Слідством вивчається журналістська та опозиційна діяльність журналіста в Росії та Білорусі."
 
На тій же прес-конференції, журналісти Української Правди поцікавилися у Арсена Авакова - чи державні органи стежили за Павлом та іншими журналістами Української Правди?
 
Арсен Аваков, Міністр МВС України: "Ми отримали від Служби Безпеки України відповідь що в результаті проведеної у них перевірки, такого стеження не було. Такого стеження не було і в Національній Поліції."
 
Журналісти звернулися до усіх ключових посадовців, які б могли прокоментувати результати їхнього власного розслідування. Команда журналістів-розслідувачів надіслала запити щодо інтерв'ю усім ключовим особам. Президент України Петро Порошенко залишив запит без відповіді. СБУ та Генеральна прокуратура відмовилися спілкуватися з журналістами. Міністр Внутрішніх Справ, якому підпорядкована поліція, проігнорував запит.
 
Правоохоронці ж з оприлюдненням власних результатів розслідування не поспішають. Можливо, причина у некомпетентності, можливо, щось набагато гірше...
 
Севгіль Мусаєва-Боровик, головний редактор Української Правди: "Зараз, коли є таке мовчання з боку влади, то це викликає дивні думки стосовно того, чому так виходить. Чому вони намагаються це замовчати!!!"
 
ВБИВЦІ І ЗАМОВНИКИ ЖУРНАЛІСТА ПАВЛА ШЕРЕМЕТА ДОСІ НА СВОБОДІ.


читайте также:
Статья. КиївПрайд 2021, марш рівності ЛГБТ
Десятий КиївПрайд пройшов цивілізовано
Статья. Вбивство журналіста Георгія Ґонґадзе, свобода слова в Україні
Журналісти вимагають назвати замовника вбивства Ґонґадзе
Статья. Жорстоке побиття танцівника-гея у Києві через нетрадиційну орієнтацію, УДО
Толерантність по-українськи
Статья. Петро Порошенко, Денис Бігус, Наталя Мосейчук, Дмитро Гордон
Війна Порошенко з журналістами
Статья. Олександр Лукашенко, затримання Романа Протасевича, примусова посадка літака
Білоруський режим перетнув останню межу


Поделиться:  
Опубликовать ВКонтакте Опубликовать в Facebook
Группы:  
Группа ВКонтакте Канал на YouTube

категория: