статьи

Аваков назавжди?

Міністр Внутрішніх Справ Арсен Аваков

Статья. Міністр Внутрішніх Справ Арсен Аваков

4 березня 2020 року Президент Зеленський вирішив перезавантажити владу. Мовляв, нова команда з молодих політиків не впоралася. Тож, в Офісі Президента анонсували масштабні кадрові перестановки в українському уряді. Дійсно, прем'єр-міністра Олексія Гончарука замінили на Дениса Шмигаля. Звільнили старих та призначили нових - міністра соціальної політики, міністра у справах ветеранів, міністра охорони здоров'я, віцепрем'єра, міністра розвитку громад та територій, міністра фінансів, міністра оборони, міністра Кабінету Міністрів та міністра спорту. Незмінним не лише в уряді Зеленського, а вже при правлінні третього Президента України залишається тільки міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Протягом 6-ти останніх років змінюються Президенти та уряди, а він залишається незмінним та незамінним. Коли тільки формувався уряд при Президентові Зеленському, Авакова призначили міністром внутрішніх справ тимчасово - на пів року. До того ж, Зеленський спробував перевести Національну Гвардію у власне підпорядкування. Однак згодом, голова держави відмовився від цих планів і залишив Нацгвардію у складі МВС.
 
На додачу, у парламенті на засіданні профільного комітету зареєстрували та затвердили законопроєкт, що наділяє МВС статусом суб'єкта системи воєнної розвідки з закритим бюджетом та агентами за межами України. Очікувана ж реформа Міністерства Внутрішніх Справ фактично провалилася.
 
На відміну від Зеленського, прості українці Авакова не люблять. За даними Українського центру економічних і політичних досліджень імені Разумкова: "74% громадян України не довіряють нинішньому міністру МВС. Гірше, ніж до Авакова, українці ставляться лише до екс-президента Петра Порошенка та Віктора Медведчука." Та це й не дивно. Міністра Авакова на посту спіткали ряд скандалів. Ще за часів Порошенка, була сумнозвісна історія з "рюкзаками Авакова", коли Нацгвардії закупили рюкзаки поганої якості за завищеними цінами. Авакову дорікали у бездіяльності при розслідуванні замаху на активістку Катерину Гандзюк. Найгучніша справа - фальсифікація доказів при арешті підозрюваних у справі журналіста Павла Шеремета.
 
Та навіть попри такі провали, Зеленський на виступі перед парламентською фракцією "Слуга народу" називає пана Авакова "одним з найефективніших чиновників". В чому секрет такої симпатії?
 
Перше, що виділяють політологи - Арсен Аваков є близьким другом олігарха Ігоря Коломойського, якого називають реальним керівником України. Друге - замінити Авакова просто ніким, бо саме він має неабиякий досвід керівництва міністерством під час воєнного конфлікту у країні. Та найголовнівше, Зеленський просто боїться Авакова. За словами політемігранта Володимира Скачко: "За Аваковим стоять десятки тисяч політичних бойовиків, неонацистів, організованих в політичні партії типу "Національного Корпусу" на базі полку "Азов". В будь-який момент вони можуть виступити як у ролі опори нової влади, так і силою, спрямованою на її знищення."
 


читайте также:
Статья. Петро Порошенко, Денис Бігус, Наталя Мосейчук, Дмитро Гордон
Війна Порошенко з журналістами
Статья. Олександр Лукашенко, затримання Романа Протасевича, примусова посадка літака
Білоруський режим перетнув останню межу
Статья. Булінг, насилля в школах та дитячих садках
Виховання жорстокістю
Статья. Протест під Офісом Президента України
Погроми на Банковій та хто за цим стоїть?
Статья. Санкції РНБО проти голови ОПЗЖ Віктора Медведчука та його дружини Оксани Марченко
Україна ввела санкції проти Медведчука та Марченко


Поделиться:  
Опубликовать ВКонтакте Опубликовать в Facebook
Группы:  
Группа ВКонтакте Канал на YouTube

категория: