статьи

Свобода слова в українському Інтернеті одна з найгірших у світі

Інтернет, Україна, свобода слова, Freedom House

Статья. Інтернет, Україна, свобода слова, Freedom House

В рейтингу Freedom House, Україна опинилася в п'ятірці країн, де більше всього обмежували свободу слова в Інтернеті останні 5 років. В топ антирейтингу, український Інтернет потрапив, втративши 12 пунктів. Хоча, дотепер, Україна вважається країною з "частково вільним Інтернетом", на відміну від Росії та Китаю. Це дослідження було оприлюднене організацією Freedom House 1-го листопада 2018-го року.

Разом з Україною п'ятірку антирейтингу очолили Камбоджа, Венесуела, Єгипет та Турція.
 
За словами фахівців  Freedom House, причин падіння словоди слова в Інтернет-просторі України дві - інформаційна війна Києва з Кремлем та конфлікт з сепаратистами на непідконтрольних Україні територіях. Як яскравий приклад, інформаційної війни України проти Росії, спеціалісти Freedom House наводять блокування російських соціальних мереж та інших популярних російських ресурсів у 2017-му році в Україні.
 
Не менше занепокоєння у дослідників Freedom House викликали кричущі випадки, коли українцям-користувачам соцмереж загрожувало тюремне ув'язнення через звинувачення у сепаратизмі та екстремізмі. Хоча, їхні пости у соціальних мережах не містили жодних закликів до насилля.
 
Наголошують у Freedom House і на тому, що на непідконтрольних Україні територіях Інтернет-свобода залишає бажати кращого. Її погіршують технічні диверсії з обох сторін конфлікту, напади на журналістів та перебої з Інтернетом.
 
Найгірша Інтернет-свобода слова у світі у Китаї. Там влада не лише ввела цензуру у Всесвітньому павутинні, а й створила цілий алгоритм блокування небажаних веб-сайтів. Цими навичками на спеціальних тренінгах китайці почали активно ділитися з іншими країнами, де влада запроваджує цензуру. 
 
Росія потрапила до переліку країн з обмеженим Інтернетом.
 
Варто зазначити, що в Україні не лише Інтернет-свобода під загрозою. Не краща ситуація і з українськими телеканалами. Так, 4-го жовтня 2018-го Верховна Рада ухвалила санкції щодо телеканалів NewsOne та 112 Україна. Рада Національної Безпеки та Оборони твердить, введені санкції будуть діяти лише стосовно засновників телевізійних каналів.


читайте также:
Статья. Ковід 19, лікування в Україні, українська медицина
Країна без медицини
Статья. 2 листопада, День боротьби з безкарністю за злочини проти журналістів
Бути журналістом небезпечно як військовим
Статья. Журналістка Любов Величко, погрози від поліції через журналістське розслідування
Журналістці Величко погрожують через розслідування
Статья. Розбився літак під Чугуєвом, авіакатастрофа АН-26
Трагедія АН-26: 26 льотчиків загинули
Статья. Журналіст Катерина Сергацкова, погрози, свобода слова в Україні
Спекотне літо 2020: напади на українських журналістів-3


Поделиться:  
Опубликовать ВКонтакте Опубликовать в Одноклассниках Опубликовать в Facebook Опубликовать в Twitter
Группы:  
Группа ВКонтакте Группа в Одноклассниках Канал на YouTube

категория: